Wywiad z Dorotą Ponikiewską

Rozmowa z Dorotą Ponikiewską autorką książki „Smak czerwcowego śniegu”, której akcja toczy się głównie w Kukowie na Zdzieblu, oraz epizodycznie w innych miejscowościach naszej gminy m.in. w Krzeszowie, Targoszowie i Lachowicach. Pani Dorota obecnie na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych dlatego też wywiad został przeprowadzony drogą elektroniczną.


Wywiad z Grzegorzem Kubieńcem

Rozmowa z Grzegorzem Kubieńcem, jednym z inicjatorów spotkanie rodziny Kubieniec, które miało miejsce w ostatni weekend wakacji w lachowickiej remizie. Kto przybył na spotkanie? Jakie były jego założenia? Co łączy Grzegorza z naszym regionem? o tym wszystkim w artykule.... zapraszamy do lektury.


Wywiad z Eugeniuszem Kryjakiem

W maju obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dziś zapraszamy do przeczytania rozmowy z Eugeniuszem Kryjakiem z Kukowa, jednym z najstarszych strażaków w naszej gminie. Pomimo 78 lat aktywnie uczestniczy w pielgrzymkach i opłatkach strażackich. Można spotkać go na zawodach sportowo – pożarniczych - już tylko w roli kibica, jednak zawsze służy pomocą młodym strażakom dając dobre rady.... W 2005 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem za zasługi dla pożarnictwa.


Wywiad z Krzysztofem Górskim

W styczniu 2010 roku minęło dokładnie 5 lat od kiedy działa Gminna Orkiestra Dęta. Minął również 5-letni okres twórczej i ofiarnej pracy Krzysztofa Górskiego, który przebywając na emeryturze w wielką pasją i zaangażowaniem pracuje z młodzieżą, dając jej szansę na realizację marzeń i rozwój zainteresowań. A jak zaczęła się Jego przygoda z muzyką? Co orkiestra wzniosła dobrego dla gminy? Jakie posiada plany na obecny rok? Zapraszamy do lektury...


Rozkład jazdyLosowe zdjęcie:

Wspierają nas:
© Copyright: www.kukow.pl 2006 - 2013, wszystkie prawa zastrzeżone, projekt i wykonanie: Mateusz Szymski

on-line: ,wizyt ogółem: